Розміщення монiторiв

Вертикальна або Горизонтальна установка

В стерео-сетапi ми рекомендуємо розміщувати акустичні системи вертикально та зверненими до вас. Високочастотні твiтери повинні відповідати висоті ваших вух. В такому випадку ви будете чути передбачуваний характер монітора.

Також можна розмістити пару монiторiв горизонтально. В цьому випадку необхідно переконатися в тому, що вони розташованiсиметрично. Обидва твітери повинні бути звернені всередину. В іншому випадку, акустична картина буде спотворена.

Стереопозиціонування

Для оптимізації положення прослуховування, помістіть дві колонки, так щоб вони утворювали рівносторонній трикутник з вашою позицією прослуховування (дивисьмалюнокнижче). Ваша позиція прослуховування повинна бути уявна центральна точка між двома динаміками. Тепер, якщо у вас є простір, включiть записи, якi вам дуже знайомі і спробуйте грати з відстанюмiж монiторами і відстаню до місця прослуховування відповідно. Зупиніться, коливидумаєте, щовичуєтесправжнюстереопанораму. Довіряйте своїм вухам, вони ваші кращі друзі.

позиціонування об'ємного звучання

Розмістіть колонки по колу навколо місця слухача з наступними кутами: Центр 0°, передній / правий 30°, задній / правий 110°, задній / лівий 250° і передній / лівий 330 °. Загальний радіус кола повинен бути десь між 0,7м і 2м. Також остерігайтеся стін! Навколишні стіни повинні бути не менше 40см від кожного гучномовця, щоб уникнути ранніх акустичных віддзеркалень.

Ми рекомендуємо використовувати один і той же тип гучномовця для кожного каналу (крім сабвуфера, зрозуміло), оскільки в іншому випадку ви можете зіткнутися з небажаним частотним «забарвленням» або антифазою.

Головне, пам'ятайте, що продуктивна робота над міксом в приміщенні з поганою акустикою неможлива. Створення власної студії повинне починатися саме акустичного оформлення. Якщо у вас є вибір між приміщеннями - виберіть найбільше за розміром. Вдумливо підходите до вибору акустичних матеріалів і самого процесу акустичної обробки. Правильне приміщення це 50% успіху вашого міксу.